Nowości, plany i nasze akcje

12 listopada 2017 r.

Ostatnio sporo się dzieje i nie jest łatwo wszystko wyłapać nawet osobom, które regularnie śledzą stronę Gronka. Nawet ja czasem mam z tym trudności... Dlatego postanowiłem co pewien czas wrzucać tu info o nowościach, planach i akcjach Gronka :)

Dziś sporo informacji, ale jest też sporo planów. Nie da się też ukryć, że tempo rozwoju sklepu również podskoczyło, dzięki czemu możemy zwyczajnie więcej!

Na początek kilka słów o grach, które niedawno pojawiły się w sklepie:

1. Pierwszą grą, o której chciałbym wspomnieć (choć tak naprawdę poświęcę jej najwięcej miejsca) to Zamki Burgundii. Choć polskie wydanie tego światowego hitu pojawiło się już kilka tygodni temu, nie mógłbym przejść obojętnie obok tej gry. Ujęła mnie już podczas pierwszej rozgrywki. Nie ukrywam, że lubię tego typu eurosuchary, a do tego graficznie i wydaniem przypomina mi nieco Puerto Rico (tej starszej edycji), a to gra z mojego top 3. W tej chwili mogę przyznać, że Zamki wdarły się do mojej pierwszej dziesiątki ulubionych gier. Szkoda, że nie można rozegrać partii w pięć osób i szkoda też, że nie ma trybu solo. Z drugiej strony, brak trybu jednoosobowego ratuje w pewien sposób mój (i tak ograniczony) czas wolny. Jak najbardziej polecam, choć gra nie ma żadnego klimatu, graficznie może niektóre osoby odstraszać (nie mnie), a do dziś nie mam pojęcia skąd mógł się wziąć taki tytuł... Równie dobrze mogłyby być to inne zamki. Jeszcze jedno: gra jest na 10 miejscu BGG! Zasłużenie.

image

2. Drugą grą, również ze światowej czołówki (aktualnie 6 miejsce BGG), jest Terraformacja Marsa, wraz z dodatkiem Wenus. Wszyscy czekali na trzecie wydanie i w końcu gra pojawiła się na przełomie października i listopada. Graliśmy dwa razy i mogę powiedzieć tyle, że gra ma wielki potencjał. Chętnie sprawdzę tryb solo. Dodatku Wenus jeszcze nie sprawdziłem, ale opinie graczy ma on bardzo pozytywne.

image    

3. Trzecią grą, na którą zwróciłbym uwagę ze względu na szkraba, z którym dość często gram, to nowe wydanie gry Dobble ze Zwierzakami. Gra bardzo się spodobała Alkowi, a mnie ujęła przyjemnymi dla oka grafikami. Same obrazki zwierząt mogą sprawić nieco trudności najmłodszym graczom ze względu na fakt, iż przedstawiają niekiedy rzadkie zwierzęta, których maluchy mają prawo jeszcze nie znać, ale to w mojej ocenie tylko podnosi wartość tej gry. Liczy się też edukacja!

image

 

Resztę nowości znajdziecie tu: nowości

 

Jakie są plany na najbliższy tydzień?

1. Możecie spodziewać się dostawy dodatku do gry Obecność pn. Eksploracja. Games Factory rozpocznie wysyłkę dodatku od poniedziałku, więc w tym tygodniu pewnie do nas dotrze... Dodatek wprowadza do rozgrywki nowe karty: nie tylko miejsca na planecie, ale również mocne karty Obcego i nowe karty przetrwania. W zasadzie rozgrywka może się dzięki nim diametralnie zmienić. Ogramy, zobaczymy. Do każdego egzemplarza kupionego w przedsprzedaży dołączymy karty promocyjne, które GF podrzuci nam (pewnie jako rekompensatę za wydłużony czas oczekiwania na dodatek).

Uruchomiliśmy możliwość nabycia całego zestawu Obecności (podstawka, dodatek, karty promocyjne) w bardzo fajnej cenie 99,90 zł, biorąc pod uwagę fakt, że SCD samej podstawki to 79,95 zł... Do oferty przejdziecie tu: klik

image

2. Wraz z Eksploracją przyjedzie do nas.... Star Realms! Ta niepozorna mała gra karciana zdołała już sporo namieszać i mam nadzieję, że wniesie wiele pozytywnego również u nas. Dzięki uprzejmości Games Factory, będziecie mogli sprawdzać grę (tak samo jak inne gry od GF) podczas naszych Wtorkowych Planszówek w Kawiarni-Księgarni Radio Telewizja.

image

 

3. Ważne info dla fanów Munchkina. Uruchomimy już niedługo przedsprzedaż na kolejną jego odsłonę, a konkretnie na grę Dobry, zły i Munchkin. Czekam jeszcze na potwierdzenie od wydawcy Black Monk w sprawie ceny i jak już wszystko będzie jasne, będziecie mogli nabyć grę w przedsprzedaży naprawdę tanio! Dostawa gry przewidziana jest na połowę grudnia; gra nada się więc idealnie na świąteczny prezent.

image

4. To samo tyczy się zbliżającej się przedsprzedaży gry Gwiezdny Fluxx. Do tej pory nie mieliśmy podstawowej wersji tej gry karcianej, ale te małe przeoczenie naprawione i nabycie u nas odstawki Fluxx to kwestia kilku dni. Gwiezdny Fluxx przyjedzie zaś w połowie grudnia, będzie w przedsprzedaży bardzo tani i oczywiście będzie fajnym prezentem na święta.

image

4. Czeka nas dość duża dostawa gier z wydawnictwa Egmont! O szczegółach będę informować na bieżąco i trochę więcej zdradzę przy następnym podsumowaniu. Poszliśmy raczej w gry dla dzieci i gry logiczne, choć następnym razem uwaga zostanie skierowana raczej w stronę gier dla starszych graczy.

5. Drugie spore uzupełnienie gier dotyczy wydawnictwa DJECO. Wrócą szachy w walizce, gra karciana Kurczaki, gra karciana 7 rodzin, a do tego pojawią się nowe gry, przede wszystkim wielki zestaw 20 gier Classix Box, który będzie super prezentem na święta! Więcej info już wkrótce.

6. W tym tygodniu na naszej stronie powinny pojawić się dwie gry związane z Mazowszem... Wędrówki między Wisłą a Kampinosem oraz Mazowszanie wydawnictwa Qbum to gry w ilości limitowanej i nie w każdym sklepie można je zdobyć...

 

image    image

7. Na koniec hit! Podobno niedługo będzie dodatek do gry Splendor...

Do następnego przeczytania :)

Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie