Trajan na wspieram.to

14 stycznia 2017 r.

Na wspieram.to pojawiła się super inicjatywa wydania polskiej wersji gry TRAJAN!

Każdy z nas może wesprzeć projekt określoną kwotą (dla poszczególnych nagród przypisana jest kwota minimalna), aby później odebrać swoją nagrodę w postaci gry, kilku gier lub innych dodatków (wszystko uzależnione jest od opcji, która wybierze się podczas wspierania projektu). Do tej pory osiągnięto 30% zakładanego celu, a akcja potrwa jeszcze 43 dni... Wszystko więc wskazuje na to, że projekt zakończy się powodzeniem!

A o jaką grę w ogóle chodzi?

TRAJAN autorstwa Stefana Felda jest jedną z najlepszych gier. Obecnie zajmuje wysoką 53 pozycję w rankingu Board Game Geek! Wydanie tej gry w polskiej wersji językowej to byłoby coś...

Opis gry podany na wspieram.to:
Trajan to strategiczna gra planszowa, w którą można grać od 2 do 4 osób. Jej akcja toczy się w Antycznym Rzymie podczas panowania cesarza Marka Ulpiusza Trajana, okrzykniętego przez senatorów mianem “Optimus Princeps” (najlepszy cesarz). Wcielamy się w rolę bogatego i wpływowego obywatela Rzymu. W bezwzględnej walce o naszą pozycję będziemy musieli umiejętnie zarządzać wojskiem, kontrolować handel w porcie czy walczyć o poparcie senatu, starając się być zawsze o krok przed naszymi oponentami.

image

 

Główną osią mechaniki gry jest system, polegający na podnoszeniu wszystkich znaczników akcji z jednej sekcji (tac) planszetki  gracza, a następnie przeniesieniu ich zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na każdej tacy zostawiamy po jednym znaczniku. Sekcja, w której postawimy ostatni znacznik, wyznacza akcję którą możemy wykonać:

image
image
image
image
image
imageimage

Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów zwycięstwa, a prowadzi do tego wiele dróg.  W międzyczasie musimy również uważać na potrzeby ludu. Każda niespełniona potrzeba skutkuje utratą punktów.

Zobaczcie jak wygląda przykładowa rozgrywka:

A tu recenzja i podsumowanie:

Projekt można wesprzeć tu:

Jeśli nie wiecie co to jest wspieram.to i jak to działa to klikajcie tu: KLIK

Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie