Nasze spotkanie w Zielonej Górze

4 listopada 2016 r.

Dokładnie tydzień temu szykowaliśmy się na Rodzinne Granie, a tu już po... Szybko minęło. A jak było?

Kto nas nie odwiedził niech żałuje! Przygotowaliśmy dwa baaardzo długie stoły. Na pierwszym królowały gry dla dzieci, a na drugim gry nieco bardziej zaawansowane. Tasiemców nie bralismy:) No poza Wojną Narodów, ale nikt nie odważył się jej rozłożyć.

Graliśmy od 10 do 18, czyli dość długo. Przyszły głównie dzieci i dzieci z rodzicami, więc okupowany był pierwszy stół, ale nie zabrakło też grających osób dorosłych. Najczęściej dzieci zasiadały do Farmera, Grzybobrania, Dr Eureki, Zwierzaków i Dobbli. Dość często sięgaliśmy do 1,2,3 Szukam i zastanawialiśmy się, które zwierzątko się schowało albo zamieniło miejscem z innym zwierzakiem. Dzieci wyciągnęły też Story Cubes i.... Activity. Było przy tym trochę wygłupów.

Starsi grali w Splendor (choć dzieci też), Timeline Polska, Alchambrę i Osadników z Catanu. Na więcej nie starczyło po prostu czasu...

Na splendorowy turniej zgłosiło się sporo osób, także mniejszych dzieci, stąd było dość śmiesznie. Niektórym musieliśmy co chwila przypominać zasady, ale jakoś daliśmy radę! Z trzech grup wyłoniono po jednej osobie i tak do finałowej rozgrywki zasiadły trzy bardzo młode osoby - wykosiły starszych na pierwszym etapie:) Jeden chłopiec (Piorek) pokonał w swojej grupie dwie osoby dorosłe. Ostatecznie wygrała dziewczynka Natalia i zabrała Splendor do domu!

Udało się! Nasze pierwsze Rodzinne Granie zakończyło się sukcesem. Odwiedziło nas sporo osób, a biorąc pod uwagę kiepski termin (przed 1 listopada), ma to swoją wymowę. Pokazaliśmy kilka nowych gier, pokazaliśmy też rodzicom jak fajne są planszówki i jak pomagają dzieciom w ich rozwoju. Niektórzy pytali kiedy następny raz, co było bardzo miłe. Następny w nowym roku! W maju na pewno, a być może też i wcześniej.

W organizacji naszego spotkania bardzo pomogła nam Pani Daria z Biblioteki w Raculi, za co bardzo dziękujemy!!!

A tu kilka fotek ze spotkania:

image

image

image

image

Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie