Recenzja gry "Takie życie"

28 września 2016 r. (środa)

Lubicie zagadki? A lubicie bardzo trudne zagadki? Jeśli tak, to może powinniście wypróbować grę "Takie życie"!

Jest to niewielka karciana gra towarzyska, w którą zagrać mogą już 2 osoby. W pudełku znajdziecie 65 kart z przeróżnymi historiami i kartę instrukcji.
image
Gra polega na odgadywaniu historii, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprawdopodbne, ale wydarzyły się naprawdę... Jak to wygląda? Jedna osoba ("moderator") losuje kartę i czyta zagadkę lub początek pewnej historii. Zadaniem pozostałych graczy jest podanie odpowiedzi lub zrekonstruowanie wydarzeń, ale.... nie jest to takie proste. Historie są tak abstrakcyjne, że ich odgadnięcie to nie lada wyzwanie, dlatego też można zdobyć punkty już za samo zadawanie odpowiednich (wskazanych na odwrocie karty wraz z odpowiedzią) pytań. Moderator może odpowiadać na zadawane pytania tylko "tak" lub "nie", aż do wskazania rozwiązania lub odkrycia historii lub zmęczenia uczestników zabawy... Chciałoby się powiedzieć, że wygrywa ta osoba, która tradycyjnie zdobędzie najwięcej punktów, ale chyba częściej bedzie to osoba, która zdobędzie jakiekolwiek punkty...
image image
Niewątpliwie ta gra ma duży walor edukacyjny! Być może dzięki wiedzy zdobytej w tej grze bedziemy mogli zabłysnąć w towarzystwie ciekawą anegdotą:) Co mi się jeszcze podoba? Jakość wydania! Karty są dość duże, sztywne i kolorowe. Do tego bardzo fajnie zilustrowane.
image
A co jest nie tak? Zagadki są naprawdę bardzo trudne. Wydaje sie, że poprzeczka została postawiona zbyt wysoko, ale mogę zrozumieć, że taki był po prostu pomysł na tę grę. Druga sprawa to ograniczona ilość kart/historii. Jeśli już poznamy wszystkie odpowiedzi, to pozostanie nam: albo zgrać z kimś innym (i samemu przyjąć rolę moderatora), albo odłożyć grę na półkę. Jest jeszcze inne rozwiązanie: dokupienie następnej serii. Ja grałem w "Ciekawostki", ale są też "Detektywi". Mimo wszystko, zawsze warto wypróbować, tym bardziej, że cena tej gry odpowiada mniej więcej cenie czteropaka. Tylko co tu wybrać?

ZALETY:
- walor edukacyjny gry,
- bardzo ładne wydanie i ilustracje,
- niska cena.

WADY:
- zagadki są bardzo trudne (czasem wręcz zniechęcające),
- ograniczona ilośc kart (65).

Moja ocena: 3/5

Poniżej krótki filmik promocyjny dla lepszego zobrazowania tej gry:

Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie